پاورپوینت اهداف یادگیری

پاورپوینت اهداف یادگیری

پاورپوینت اهداف یادگیری

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 88 اسلاید

به نام خدا اهداف یادگیری : انتظار میرود دانشجویان در پایان جلسه بتوانند
1- عوامل فیزیکی زیان آور محیط کار را نام ببرد.
2- بیماریهای ناشی از سر و صدا در محیط کار را تو ضیح دهد.
3- بیماریهای ناشی از ارتعاش در محیط کار را تو ضیح دهد.
4- مشکلات مربوط به روشنایی نا مناسب را بیان کند .
5-بیماریهای ناشی از گرما وسرمادرمحیط کار را تو ضیح دهد.
6- بیماریهای ناشی از فشار جو در محیط کار را توضیح دهد.
7-بیماریهای ناشی از پرتوها در محیط کار را تو ضیح دهد.
Auditory Effects Acoustic Trauma: Sudden hearing damage
Tinnitus: Ringing in the Ears
TTS:Temporary threshold shift
PTS: Permanent threshold shift
Interference with Communication Non-Auditory Effects Annoyance
Sleep Disturbance
Attention
Motivation
Stress reactions
Cardiovascular problems
Endocrine problems عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار
اين عوامل شامل جا و مکان و وسايل و تجهيزات، روشنايي، تهويه، صدا، ارتعاشات، فشار، و تشعشعات راديواکتيو است که به ترتيب آنها را بررسي مي کنيم. عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار 1- صدا
پيشرفت و توسعه فناوري استفاده وسيع از ماشين‌آلات را باعث شده و در نتيجه، بشر در زندگي روزمره و شغلي خود با آشفتگي‌هاي ناخوشايند آکوستيکي روبرو شده است. مطالعات نشان مي‌دهد که تراز شدت صدا در جوامع ارتباط مستقيم با ميزان جمعيت دارد در نتيجه در جوامع صنعتي و شهري مردم و نيروي کار بيشتر در معرض اين پديده قرار دارند.
عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار صوت يک انرژي مکانيکي است که توسط مکانيسم شنوايي قابل تشخيص است. طيف 20 تا 20000 هرتز امواج صوتي، را طيف شنوايي مي‌گويند فرکانسهاي کمتر از آنرا مادون صوت و بيش از اين طيف را ماوراء صوت يا فراصوت مي‌نامند فرکانس‌هاي گفتگوي روزانه حدود 500 تا 4000 هرتز مي‌باشد.
صدا در انسان آثار مختلف و متعددي دارد بطوريکه از اثر روي اندام بينايي (کاهش عکس‌العمل به نور) سيستم تعادلي (گيجي، تهوع)، اثرات عصبي و گوارشي، رواني، فيزيولوژيک عمومي (ضربان قلب، فشارخون) تا ناراحتي‌هاي اجتماعي را در بر مي‌گيرد.
عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار
اشخاصي كه در كارگاههاي مختلف صنعتي مانند صنايع سنگين، موتورجت، چكشهاي پنوماتيك (جك هاي باري و دژبر) ، مته هاي برقي پر سروصدا و ماشين هاي برش سروكار دارند و كارگراني كه به فلزكاري، صاف كاري، آهنگري، نجاري و غيره مشغولند در معرض ضايعات جبران ناپذير گوش قرار دارند.
واحد شدت صوت بل مي باشد كه مقياس ديگر آن دسي بل (dB) است.
dB =10-12 w/m2 عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار سطوح صوت برخي از منابع توليد صدا در جدول زير آمده است: عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار ميزان حد مجاز تحمل سروصدا در روز به شرح زير است:
عوامل فيزيکي زيان آور محيط کار اصولاً صداهاي 35 تا 55 دسي بل طبيعي هستند و حد تحمل صدا طبق نظريه (Spieth) براي كار فكري 75 دسي بل و در كار غير فكري 85 دسي بل است.

اثر سروصدا روي کارگران:
اثر رواني: عصبانيت، تحريک پذيري. مطالعه نشان مي‌دهد که منازعات و اختلافات خانوادگي در کارگ

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.